قیمت سکه ۳۸ هزار تومان کاهش یافت. واکنش بازار به مذاکرات؛ ریزش بی‌سابقه قیمت سکه. بازار ارز و سکه در هفته گذشته همانند چند ماه گذشته با ریزش قیمتی همراه بود به نحوی که نرخ سکه در هفته مذکور ۳۸ هزار تومان کاهش قیمت داشت. بازار سکه هفته گذشته با وجود رشد نرخ جهانی طلا شاهد افزایش دامنه نوسانات نزولی قیمتی بود. با تداوم این روند و گسترش دامنه نوسانات ارزش سکه بهار آزادی به ۸۹۹ هزار تومان رسید که این قیمت نسبت به نرخ بسته شده روز اول هفته افتی ۳۸ هزار تومانی را تجربه کرد. البته نا گفته نماند ک ...

قیمت سکه ۳۸ هزار تومان کاهش یافت

واکنش بازار به مذاکرات؛ ریزش بی‌سابقه قیمت سکه

بازار ارز و سکه در هفته گذشته همانند چند ماه گذشته با ریزش قیمتی همراه بود به نحوی که نرخ سکه در هفته مذکور ۳۸ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

بازار سکه هفته گذشته با وجود رشد نرخ جهانی طلا شاهد افزایش دامنه نوسانات نزولی قیمتی بود. با تداوم این روند و گسترش دامنه نوسانات ارزش سکه بهار آزادی به ۸۹۹ هزار تومان رسید که این قیمت نسبت به نرخ بسته شده روز اول هفته افتی ۳۸ هزار تومانی را تجربه کرد. البته نا گفته نماند که افت قیمتی سکه بهار آزادی در هفته گذشته در یکسال اخیر بی سابقه بود.

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم و جدید به ترتیب در روز شنبه ۹۲۷و ۹۲۵ هزار تومان بود، این نرخ در روز یکشنبه نیز ۹۲۳ و ۹۲۴ هزار تومان شد. روز دوشنبه نیز ۹۱۵ و ۹۱۴ هزار تومان، سه شنبه ۹۱۶ و ۹۱۷ هزار تومان، چهارشنبه ۹۰۹ و ۹۰۵ هزار تومان و پنج شنبه ۸۹۹ هزار تومان برای هر دو نوع سکه بود.

با وجود این، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اعلام اینکه قیمت طلای داخلی با کاهش ۳٫۱ درصدی در یک هفته اخیر مواجه شده است، پیش بینی کرد که قیمت‌ها در وضعیت فعلی باقی بماند.

محمد کشتی آرای در گفتگو با مهر، از کاهش ۳٫۱ درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی طی یک هفته اخیر خبر داد و گفت: قیمت طلا در بازار داخلی نیز به تبع قیمت در بازار جهانی در همین مدت به همین میزان ۳٫۱ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اعلام اینکه قیمت‌های طلا و سکه در بازار داخلی، مطابق با قیمت‌های جهانی است، افزود: قیمت‌ها در بازار داخلی هیچگونه حباب، افزایش و یا کاهش اضافی قیمتی ندارد.

وی در مورد کاهش حدود ۶۰۰ هزار تومانی قیمت سکه تمام بهار آزادی طی سه ماه اخیر اظهارداشت: این امر ناشی از کاهش قیمت جهانی طلا و همچنین ارز است و کاهش قیمت‌ها مسئله ای جهانی است.

کشتی آرای پیش بینی کرد که قیمتها و بازار سکه و ارز در همین وضعیت فعلی باقی بماند.

بازار ارز نیز در هفته گذشته با نوساناتی همراه بود و نرخ دلار توانست سطح مقاومتی ۳ هزار تومان را بشکند.

بر همین اساس قیمت دلار شنبه هفته گذشته ۳۰۱۴ تومان، یکشنبه ۳۰۰۸ تومان، دوشنبه ۲۹۹۸ تومان، سه شنبه ۲۹۹۷ تومان، چهارشنبه ۳۰۰۶ تومان و پنج شنبه نیز ۳۰۱۰ تومان بود.

انواع سکه، طلا و ارز در بازار

قیمت( تومان)

تمام سکه طرح قدیم

۸۸۹۰۰۰

تمام سکه طرح جدید

۸۸۸۰۰۰

نیم سکه

۴۵۶۰۰۰

ربع سکه

۲۶۶۰۰۰

سکه یک گرمی

۱۸۰۰۰۰

مثقال طلا

۳۹۴۶۰۰

هر گرم طلای ۱۸ عیار

۹۱۰۹۴

دلار آمریکا

۳۰۰۰

یورو

۴۰۶۰

پوند انگلیس

۴۸۷۵

درهم امارات

۸۲۱

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه