آیت الله هاشمی رفسنجانی در این گفت و گو از رابطه خود با رهبر معظم انقلاب می گوید. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به سال ها روابط و همکاری صمیمانه با حضرت آیت الله خامنه ای می افزاید: الان ۶۰ سال است که با هم صمیمی؛ همکار؛ همسنگر و همراه هستیم و همیشه هم با رفاقت عمل کرده‌ایم و الان هم همان گونه است. در ادامه خبر انتخاب آمده است:. «انتخاب» پرسید: می خواهم سئوالی در مورد روابط جنابعالی با رهبر معظم انقلاب بپرسم. لطفاً بفرمایید که این رابطه که سال‌ها پیش از انقلاب و پس از آن وجود داشته، ...

مصاحبه هاشمی درباره رابطه‌اش با رهبری

آیت الله هاشمی رفسنجانی در این گفت و گو از رابطه خود با رهبر معظم انقلاب می گوید.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به سال ها روابط و همکاری صمیمانه با حضرت آیت الله خامنه ای می افزاید: الان ۶۰ سال است که با هم صمیمی؛ همکار؛ همسنگر و همراه هستیم و همیشه هم با رفاقت عمل کرده‌ایم و الان هم همان گونه است.

در ادامه خبر انتخاب آمده است:

«انتخاب» پرسید: می خواهم سئوالی در مورد روابط جنابعالی با رهبر معظم انقلاب بپرسم. لطفاً بفرمایید که این رابطه که سال‌ها پیش از انقلاب و پس از آن وجود داشته، اینک چگونه است؟

● آیت الله هاشمی: الان هم همان گونه است. زمانی من مسئولیت اجرایی داشتم که لازم بود در خیلی از تصمیمات با ایشان مشورت می کردم.

○ انتخاب: الان هم اینطور است؟

● آیت الله هاشمی: الان در مجمع تشخیص مصلحت نظام وظیفه قانونی من و دیگر اعضا بر اساس قانون اساسی تعریف شده است.ایشان موضوعات را مشخص می‌کنند و ما روی آنها به عنوان مشاور سیاست می‌نویسیم و به ایشان می‌دهیم و نظر نهایی را ایشان می‌دهند. لذا نیاز به آن روابط فعال روزانه ‌نیست. ولی رفاقت ما برقرار است.

از طرفی ایشان رهبر هستند و اگر نظری داشته باشند و دستوری بدهند ؛ ما باید اجرا کنیم. این حالت باقی است و اصلاً مشکلی با ایشان نداریم. بالاخره مجمع یکی از مراکز مهم کشور است و ایشان مرا در اینجا گذاشتند. معمولاً در این گونه نهادها رئیس؛ انتخابی است. یعنی جمعی را می‌گذارند و خودشان انتخاب می‌کنند. ولی ایشان در همه احکام‌ که بعد از ۵ سال می‌دهند؛ می‌گویند فلانی رئیس بماند.

○ انتخاب: پس آن روابطی که قبلاًٌ اشاره کرده بودید «برادرانه است»؛ الحمدلله همچنان تداوم دارد؟

● آیت الله هاشمی: همینطور است و همیشه باید همین‌گونه باشد. از طرف من که اصلاً با ایشان معنا ندارد. ایشان مطاع است و ما هم باید پیروی کنیم.

○ انتخاب: خیلی متشکرم از وقتی که برای گفت و گو با «انتخاب» گذاشتید.

● آیت الله هاشمی: موفق باشید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه