لندن پایتخت انگلستان و پرجمعیت‌ترین شهر اروپا می‌باشد. این شهر ساکنان بسیار متنوعی دارد که به 300 زبان مختلف صحبت می‌کنند. لندن یک مرکز توریستی و نیز مرکز حمل و نقل بین‌المللی است. بندر لندن با ظرفیت سالیانه 50 میلیون تن در حال حاضر سومین بندر انگلستان می‌باشد.

لندن از ابتدا تا انتها

لندن پایتخت انگلستان و پرجمعیت‌ترین شهر اروپا می‌باشد. این شهر ساکنان بسیار متنوعی دارد که به ۳۰۰ زبان مختلف صحبت می‌کنند. لندن یک مرکز توریستی و نیز مرکز حمل و نقل بین‌المللی است. بندر لندن با ظرفیت سالیانه ۵۰ میلیون تن در حال حاضر سومین بندر انگلستان می‌باشد.

لندن دارای جاذبه‌های بسیاری است برای بازدید از شهر به عنوان یک گردشگر سوار یکی از اتوبوس‌های بدون سقف شوید و از تمامی جاذبه‌های لندن همچون میدان ترافالگار، صومعه وست‌مینیستر، بیگ بن، کلیسای سن پل، کاخ باکینگهام بازدید کنید. نخستین جاذبه گردشگری لندن «چشم لندن» نام دارد. این بنا که در ارتفاع ۱۳۵ متری واقع است بلندترین برج گردان جهان و چهارمین بنای بلند لندن است. در یک روز صاف می‌توانید تا ۴۰ کیلومتری را در همه جهات تا قلعه ویندسور ببینید. هر بار گردش این چرخ حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. هشت پارک سلطنتی در لندن وجود دارد. یکی از این پارک‌ها پارک گرینویچ است. باغ‌های کنسینگتون از شهرت زیادی در بین مردم شهر برخوردار است و محوطه بازی یادبود دایانا شاهزاده ولز در آن واقع است. پارک سن جیمز بزرگترین پارک سلطنتی دارای دریاچه‌ای پر از غاز و پلیکان است. پارک گرینویچ که ۲۰ دقیقه با کالج بلربیز لندن فاصله دارد چشم‌اندازهای زیبایی به لندن و رودخانه تیمز دارد. این پارک جزء میراث جهانی و پناهگاه گوزن، روباه، پرندگان و حیات وحش است. از موزه های این شهر می توان موزه انگلستان، موزه تاریخ طبیعت، موزه علوم، موزه دریایی ملی، نگارخانه ملی، تیت مادرن را نام برد.

میدان پیکادلی

لندن از ابتدا تا انتها

میدان پیکادلی یکی از نقاط پرتردد و دیدنی لندن است که خیابان های تجاری مشهوری مانند ریجنت استریت و شفتسبوری اوینیو به آن ختم می شوند. یک آبنمای زیبا تزیین بخش این مکان مشهور لندن است. میدان لستر در شرق میدان پیکادلی قرار دارد. این میدان، مرکز مشهورترین سینماهای و تئاترهای لندن است. دور تا دور این میدان چیزی جز سالن سینما، رستوران و کافه دیده نمی شود.

قصر باکینگهام

لندن از ابتدا تا انتها

 

اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا است. این کاخ همچنین یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطتنی فعال دنیاست .در این کاخ علاوه بر قدمت تاریخی، می توانید شاهد یکی دیگر از جاذبه های توریستی انگلستان، یعنی سربازهای گارد سلطنتی هم باشید

رستورانهای لندن

لندن از ابتدا تا انتها

چشم لندن

چشم لندن یا چرخ هزاره بلندترین چرخ و فلک اروپا با ارتفاع ۱۳۵ متر است که به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی لندن محسوب می‌گردد این چرخ و فلک در ساحل جنوبی رودخانه تایمز احداث شده و از سال پارلمان بریتانیا واقع شده‌است

لندن از ابتدا تا انتها

 

موزه لندن

لندن از ابتدا تا انتها

یکی از عظیم‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان است که بیش از ۷ میلیون گنجینه و آثار باستانی از بسیاری از فرهنگ‌ها، قوم‌ها و کشورهای جهان را از دوران پیش از تاریخ تا زمان حال را در خود جای داده است.

ساعت بیگ بن

لندن از ابتدا تا انتها

بیگ بن، بزرگ‌ترین و معروف‌ترین برج ساعت جهان است که در شهر لندن واقع است .در واقع، بیگ بن، نام زنگ بزرگ سیزده تنی است که در داخل برج قرار دارد و سر هر ساعت هم به صدا در می‌آید.

موزه مادام توسو

لندن از ابتدا تا انتها

نام موزهٔ مشهوری است که در خیابان Baker در شهر لندن قرار دارد. در این موزه تندیس‌های مومی افراد مشهور و تاریخ‌ساز، ساخته و نگهداری می‌شود. این موزه توسط مادام توسو در سدهٔ هیجدهم میلادی پایه‌گذاری شد.موزه دارای یک بخش ترسناک هم هست که در آن به یک راهروی تاریک هدایت می شوید و هنرپیشگانی با صورت های ترسناک و حرکات عجیب شما را می ترسانند.

گردآوری و تولید: تهران ۹۸

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه