رئیس سازمان سینمایی: در حق کیارستمی بی عدالتی شده است


اخبار ,اخبارفرهنگی,عباس کیارستمی

اخبارفرهنگی - رئیس سازمان سینمایی: در حق"کیارستمی" بی عدالتی شده است

نقل قول از یک کامنت با این که یک نفر اعتقادات خودش را بگوید خیلی با هم فرق دارد و اشاعه این سخنان به این شکل تحریف شده، بی عدالتی است.

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی گفت: نقل قولی که از کیارستمی منتشر شده به هیچ عنوان به اعتقادات این فیلمساز به درباره دفاع مقدس ربط ندارد.

ایوبی که در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی گروه سینمایی «هنر و تجربه» در جمع خبرنگاران سخن می گفت درباره بررسی اخبار منتشر شده درباره اظهار نظر عباس کیارستمی درباره دفاع مقدس گفت: نکته مورد غفلت در پوشش خبری صحبت های عباس کیارستمی هم در رادیو و تلویزیون و هم در رسانه های دیگر این است که این فیلمساز از کامنت نوشته شده در یکی از مطالب منتشر شده در شبکه های اجتماعی نقل قول کرده و این نقل قول به هیچ عنوان به اعتقادات این فیلمساز به درباره دفاع مقدس ربط ندارد.

وی در ادامه افزود: نقل قول از یک کامنت با این که یک نفر اعتقادات خودش را بگوید خیلی با هم فرق دارد و اشاعه این سخنان به این شکل تحریف شده، بی عدالتی است. بنابراین درخواست دارم که برای مردم توضیح دهید که عباس کیارستمی فقط نقل قول کرده است. زمانی که مقاله‌ای نوشته می شود و نقل قول های بسیاری در آن آورده می شود این بدین معنا نیست که این نقل قول ها مورد قبول نگارنده است.

ایوبی در پاسخ به این که آیا با این فیلمساز صحبت هم کرده است؟ گفت: بله من با عباس کیارستمی چندین بار صحبت کردم. البته این فیلمساز به من اجازه نداد که صحبت های رد و بدل شده بین ما را رسانه ای کنم و البته من هم رسم امانت داری را به جا می آورم اما اجازه می خواهم حسم از گفتگویی که بین ما رد و بدل شد مطرح کنم.

وی تاکید کرد: هیچ فردی سخن گفتن علیه دفاع مقدس را تایید نمی کند. منتها باید با صبر و درایت بررسی کرد که چه اتفاقی افتاده است و حقیقت ماجرا چیست.

این مدیر سینمایی ادامه داد: برداشت من از صحبت با کیارستمی این است که این فیلمساز برخلاف آنچه مطرح می شود به دفاع مقدس عشق می ورزد و بارها در محافل دوستانه تاکید کرده که دوست دارد به شیوه خودش جلوه هایی از دفاع مقدس را ترسیم کنند. از همین رو خواست من از گروه سینمایی «هنر وتجربه» که امید بسیاری به این گروه دارم این است که وارد عرصه تولید شود و از نگاه متفاوت درباره  دفاع مقدس فیلم بسازند.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به این مطلب که از هر حرکتی در جهت تقویت فیلمسازی حمایت می‌کند، گفت: من به شخصه از هر حرکتی در جهت تقویت فیلمسازی در عرصه سینمای دفاع مقدس و مقاومت حمایت می کنم و در همین راستا از جشنواره فیلم مقاومت هم حمایت مالی خوبی کردیم.

ایوبی در ارزیابی برگزاری جشنواره فیلم مقاومت گفت: جشنواره فیلم مقاومت با هر کیفیتی که برگزار شد به نوعی تکرار همان جشنواره فیلم فجر با همان شیوه برگزاری و با همان جایزه ها بود اما به هر حال باعث رونق سینمای دفاع مقدس می شود اما به معنای واقعی فعالیت اساسی در این حوزه نیست و من امید دارم از این جشن و جشنواره برگزار کردن ها عبور کنیم و به ساخت فیلم در این حوزه بپردازیم.
اخبارفرهنگی - انتخاب/سیمرغ


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه