دلیل پنهان کاری های ازدواج چیست؟

دلیل پنهان کاری های ازدواج چیست؟

 

1 Penhan kariWwW.kamYab.ir دلیل پنهان کاری های ازدواج چیست؟

 

ازدواج یکی از پاکترین و مقدسترین امور زندگی بشری محسوب می شود که در صورت انجام درست و اصولی آن محصولی جز آرامش و امنیت برای افراد به ارمغان نمی آورد. آنچه در این راستا باعث ایجاد آرامش میان طرفین می شود حس محبت و‌ اعتماد متقابل است.

با این حال، برخی افراد قبل از ازدواج و در دوران آشنایی برخی از مسائل و مشکلات خود را از فرد مقابل و خانواده اش پنهان می کنند؛ زیرا بر این گمانند که با بیان حقیقت نه تنها مشکلی حل نمی شود بلکه به احتمال زیاد فرد مقابل را از دست خواهند داد. در صورتیکه پنهان کاری و مخفی کردن مسائل از همسر آینده به دلیل اینکه پس از مدتی برملا می شود یکی از مهم ترین اصولی محسوب می شود که باعث از بین رفتن محبت و اعتماد طرفین به یکدیگر شده و ازدواج را از مسیر اصلی خود و در نتیجه هدف نهایی اش که همانا وصول به آرامش و سعادت است باز می دارد. در واقع افراد پنهانکار با این اشتباه خود از همان ابتدا پایه های زندگی خود را بر روی زمینی سست و لرزان بنا می کنند و توقع دارند زندگی شان با هیچ زلزله ای از هم نپاشد در صورتیکه خانه آرزوهایشان با کوچکترین لرزشی فرو خواهد ریخت.

انواع پنهانکاری:‌

۱٫ پنهانکاری در اصول اساسی شخصیتی فرد: این نوع از پنهانکاری جز امور ممنوعه می باشد. پنهان کردن اخلاق و روحیات اصلی خود و به نوعی فیلم بازی کردن برای فرد مقابل نوعی خیانت به خود و فرد مقابل محسوب می گردد.

۲٫پنهانکاری در سلامتی جسمی و روحی:‌ پنهان کردن مشکلات جسمی و روحی در ازدواج از فرد مقابل نیز کاملا مطرود و ممنوع می باشد. در واقع پنهان کردن اموری که به راحتی در دوران عقد یا ابتدای ازدواج فاش می شود نه تنها هیچ سودی برای افراد ندارد بلکه آنها را حامل مارکهایی چون دروغگو و کلاهبردار نیز می کند. پس اگر دارای نقص عضو یا بیماری هستید باید به طور کامل و به دور از هرگونه ابهامی در مورد بیماری و نحوه درمان آن به فرد مقابل اطلاعات بدهید تا شناخت وی نسبت به این بیماری کامل و جامع باشد تا براساس شناخت کامل تصمیم بگیرد.

۳٫ پنهانکاری در مورد گذشته: اگر مسئله ای قبل از ازدواج برای شما پیش آمده و شما مرتکب جرم، خطا یا اشتباهی چون دوستی شده ‌اید و امکان برملا شدن آن را پس از ازدواج می دهید، باید حتما” به نحوی آن را با فرد مقابل در میان بگذارید اما اگر مطمئن هستید که فرد مقابل به هیچ وجه از آن موضوع مطلع نمی شود هرگز بیان نکنید. زیرا گناهان و خطاها امری ما بین ما و خدای ماست و هیچ کس اجازه ندارد آبروی خود را مقابل دیگران ببرد. البته این در صورتی است که شما کاملا نسبت به گذشته خود پشیمان بوده و مطمئنید که هرگز اشتباهات و خطاهای گذشته را تکرار نخواهید کرد.

۴٫ پنهانکاری در مسائل و مشکلات خانوادگی: مشکلات اخلاقی و مالی خانوادگی نیز جز اموری هستند که در تحقیقات محلی برملا می گردند پس بهتر است که خود، فرد مقابل را از این مشکلات آگاه گردانید. البته در این راستا توجه داشته باشید که نباید اسرار خصوصی خانوادگی خود را بیان کنید زیرا ممکن است بیان آنها به نوعی آبروی خانوادگی شما را زیر سوال ببرد.

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه