این نخستین بار است که یک بانوی ایرانی اجازه می یابد با پوشش کامل اسلامی در این مسابقات که قرار است یکشنبه این هفته در هاید پارک لندن برگزار شود، شرکت کند. گرامی با بیش از ۸۵۰۰ ورزشکار دیگر از ۸۳ کشور جهان رقابت خواهد کرد. مسابقه او شامل شنای ۱۵۰۰ متری ، دوچرخه سواری ۴۰ کیلومتری و در نهایت دو ۱۰ کیلومتری خواهد بود. شیرین گرامی که در بریتانیا اقامت دارد می خواهد با نام و پرچم ایران در این دور از مسابقات شرکت کند و برای این منظور چند هفته پیش برای کسب مجور شرکت در این دور از مسابقات با مسئولان ...

این نخستین بار است که یک بانوی ایرانی اجازه می یابد با پوشش کامل اسلامی در این مسابقات که قرار است یکشنبه این هفته در هاید پارک لندن برگزار شود، شرکت کند.

گرامی با بیش از ۸۵۰۰ ورزشکار دیگر از ۸۳ کشور جهان رقابت خواهد کرد.

مسابقه او شامل شنای ۱۵۰۰ متری ، دوچرخه سواری ۴۰ کیلومتری و در نهایت دو ۱۰ کیلومتری خواهد بود.

شیرین گرامی که در بریتانیا اقامت دارد می خواهد با نام و پرچم ایران در این دور از مسابقات شرکت کند و برای این منظور چند هفته پیش برای کسب مجور شرکت در این دور از مسابقات با مسئولان وزارت ورزش و جوانان رایزنی کرده است.

1-Bano[WwW.KamYab.IR]
وی در این زمینه به روزنامه گاردین گفت: وقتی من شخصا برای این منظور به ایران سفر کردم مسئولان وزارت ورزش ایران دیدند که در این موضوع بسیار جدی هستم.

خانم ماریسول کاسادو رییس فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه با ابراز خوشحالی از حضور شیرین گرامی به نمایندگی از ایران در این دور از مس��بقات گفت : فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه به شیرین کمک می کند تا لباسی متناسب با شئونات اسلامی داشته باشد و همچنین از مکان هایی مناسب برای تعویض لباس های خود در طول مسابقات برخوردار گردد.

وی از عزم شیرین برای سفر به ایران و رایزنی با مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش ایران برای کسب مجوز حضور در این مسابقات و باز کردن راه برای حضور زنان ایرانی در این قبیل مسابقات تقدیر کرد.

ورزش سه گانه (تریاتلون) ورزشی استقامتی و ترکیبی از شنا ، دوچرخه سواری و دو است که در سال های دهه ۱۹۲۰ در فرانسه پایه گذاری شده است.

خبر تکمیلی

پیگیری خبرنگار نواندیش پس از انتشار این خبر حاکی است که هنوز فدراسیون سه گانه کشورمان مجوز لازم را برای حضور شیرین گرامی به عنوان نماینده ایران در این دور از مسابقات را صادر نکرده اند. مسئولان ورزش سه گانه کشورمان اعلام کرده اند که برای تصویب این موضوع باید این فدراسیون و دیگر نهادها تصمیم گیری کنند.

محمد علی صبور رییس فدراسیون سه گانه در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفته است که بعید است تا ۲۴ شهریور (روز مسابقات) این مساله به تایید برسد. وی در این مصاحبه تاکید کرده که تصمیم گیری درباره حضور شیرین گرامی به عنوان نماینده ایران تنها در اختیار فدراسیون نیست و باید نهادهای دیگر (که وی در این مصاحبه به آن نهادها اشاره ای نکرده است) در این باره نظر بدهند.

مساله حضور زنان در مسابقات بین المللی به دلیل انطباق پوشش آنها با موازین اسلامی همواره موضوعی حساسیت برانگیز در کشورمان بوده است.

به نقل از عصر ایران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه