هانیه دختر چهارده ساله بیرجندی با وجود نابینایی دو چشمش توانسته ۱۰ جزء از قرآن را حفظ کند. پدر هانیه کارگر و مادرش خانه‌دار است. او برای تحصیل نیاز ضروری به دستگاه پرکینز جهت تایپ مطالب با خط بریل دارد، اما شرایط بد مالی مانع خرید این دستگاه شده و به ناچار برای نوشتن با خط بریل از سوزن‌ استفاده می‌کند که این باعث آسیب دیدن انگشتانش شده. هانیه عاشق تحصیل و آموزش است و دوست دارد رده‌های بالای علمی را طی کند، اما او نتوانسته حتی کتاب‌های درسی ویژه نابینایان را در بیرجند بیابد. پزشکان گفته‌اند ...

هانیه دختر چهارده ساله بیرجندی با وجود نابینایی دو چشمش توانسته ۱۰ جزء از قرآن را حفظ کند. پدر هانیه کارگر و مادرش خانه‌دار است.

 

 


او برای تحصیل نیاز ضروری به دستگاه پرکینز جهت تایپ مطالب با خط بریل دارد، اما شرایط بد مالی مانع خرید این دستگاه شده و به ناچار برای نوشتن با خط بریل از سوزن‌ استفاده می‌کند که این باعث آسیب دیدن انگشتانش شده.

 

 


هانیه عاشق تحصیل و آموزش است و دوست دارد رده‌های بالای علمی را طی کند، اما او نتوانسته حتی کتاب‌های درسی ویژه نابینایان را در بیرجند بیابد. پزشکان گفته‌اند چشمانش نیاز به پیوند قرنیه دارد و این پیوند می‌تواند به بهبود نابینایی‌اش کمک کند.

 

 


وضع بد مالی و نبود برخی امکانات آموزشی ویژه نابینایان در بیرجند راه هانیه را برای دستیابی به اهدافش سخت کرده است.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه