خودروی محبوب ایرانی ها

خودروی محبوب ایرانی ها

Mazda[WwW.Kamyab.IR]

مزدا ۳ جدید مانند نسل قبلی خود از باکیفیت ترین خودروهای مونتاژ داخل است. بدنه آن را خطوط منحنی شکل تشکیل داده اند. نمای قسمت جلوی آن با وجود ورودی های بزرگ هوا روی سپر، گلگیرهای عضلانی و چراغهای بزرگ بسیار جذاب است. از ویژگیهای طراحی قسمت عقب هم میتوان به چراغ های کشیده و سپر ورم کرده اشاره کرد ولی نمای جانبی تغییرات کمی نسبت به نسل قبل به خود دیده و هیجان قسمت جلو و عقب را ندارد.

طراحی داخل کابین مانند بدنه از خطوط منحنی زیادی تشکیل شده و استفاده از آلومینیوم در بعضی جاها حس اسپورتی را تقویت میکند. کنسول جلو شیبدار است و طراحی خاصی دارد که باعث میشود کلیدها و دسته دنده کاملا در دسترس باشند. فرمان با وجود دکمه های زیاد روی آن شلوغ است و شیفترهای تعویض دنده پشت فرمان، حس خوبی در راننده ایجاد میکند. صندلی های راحت و در برگیرنده هستند ولی افراد قدبلند در ردیف عقب دچار مشکل میشوند.

مزدا ۳ جدید در دو تیپ ساده و فول به فروش میرسد که نمونه فول آپشن آن دارای امکاناتی مانند شش عدد ایربگ، ترمز ABS، سیستم کنترل پایداری ESP، سیستم تهویه اتوماتیک، صندلیهای چرمی(دارای گرمکن در صندلی جلو)، سیستم روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغها و چرخش آنها در پیچ، حسگر باران،کروز کنترل و … است. موتور مزدا ۳ جدید بدون تغییر باقی مانده و دارای ۲۰۰۰cc حجم،۱۴۷ اسببخار قدرت و شتاب اولیه ۹.۲ ثانیه است.

Mazda1[WwW.Kamyab.IR]

این خودرو به طور میانگین ۸.۵ لیتر بنزین در ۱۰۰ کیلومتر می سوزاند که از این حیث با توجه به قیمت بالای بنزین، خودروی مقرون به صرفه ای به حساب می آید. از نکات منفی مزدا ۳ جدید میتوان به ارتفاع پایین از سطح زمین که باعث خشکی سواری آن شده است، اشاره کرد. همچنین قیمت بالای قطعات از معضلات آن به حساب می آید.

مزدا ۳ جدید از سردمداران افزایش قیمت بوده و قیمتش از سال ۸۹ تاکنون حدود ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. از رقبای مزدا ۳ جدید در ایران میتوان به رنو مگان، تویوتا کرولا، هیوندای i۳۰،MG۵۵۰,MG۶ و کیاسراتو اشاره کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه