بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی !

تصور شما از حضور در محیط بیمارستانی چیست؟ قطعا این مساله برای هر فردی یک تجربه ناخوشایند است زیرا علاوه بر ناراحتی های جسمی حتی همراهان بیمار نیز از حضور در محیط بیمارستان دچار رنج و عذاب می شوند.

 

 

حال آنکه نگرانی ها و رنج مذکور با کاستی ها و ضعف در خدمات رسانی ترکیب شده و بدترین تجربه ممکن را برای بیمار و نزدیکان وی به همراه خواهد داشت. از این رو در اکثر کشورهای پیشرفته تلاش می شود محیط بیمارستان بر اساس آخرین فناوری های روز طراحی و ساخته شود تا تضمینی بر آرامش روانی بیماران باشد. بررسی های علم پزشکی نیز بارها بر رابطه مستقیم آرامش ذهنی بیمار  و پیشرفت هر چه بیشتر پروسه درمان تاکید داشته است.

 

 

موارد مطروحه؛ در رابطه با کودکان و خردسالان اهمیت به مراتب بیشتری دارد زیرا کودکان باید در محیطی مورد مداوا و درمان قرار گیرند که نگرانی ها و دردهای آنها را چند صد برابر نکند! بله؛ متاسفانه شاهد هستیم در بسیاری از بیمارستان ها که با نام کودکان فعالیت دارند محیط آنچنان افسرده و حتی رعب آور است که کودکان علاوه بر تحمل رنج و بیماری باید فشارهای وارده از محیط اطراف – که اتفاقا بار بسیار سنگینی نیز دارد- را نیز تحمل کرده و در انتظار نجات از این محیط رنج آور باشند.

 

 

فعالان حوزه درمان با علم بر این موضوع تلاش دارند تا برداشت کودکان از مفهوم "درمان" و "بیمارستان" را به آرامش و آسایش نزدیک تر کنند. از طرف دیگر والدین نیز که هزینه های سنگین درمان را متقبل می شوند حداقل نگرانی های کمتری در رابطه با محیط نامطلوب و کاستی در ارائه خدمات خواهند داشت.

 

 

یکی از بهترین نمونه تلاش های انجام شده در این راستا را می توان در بیمارستان سلطنتی کودکان لندن  مشاهده کرد. این بیمارستان آنچنان برای کودکان آماده شده که حقیقتا باید آنرا صاحب سبک و فناوری در این حوزه دانست. محیط بسیار پاکیزه که تمام دیوارهای آن بوی زندگی و سلامتی می دهند، شرایط را برای درمان هر چه بهتر بیماران کوچک فراهم ساخته است. در اینجا نه تنها بیماران بلکه نزدیکان آنها نیز شرایط را آسانتر تحمل کرده و از هزینه ای که می پردازند رضایت کامل دارند. در ادامه تصاویری از بیمارستان سلطنتی کودکان لندن را مشاهده می کنید.
 
 
 
 
بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 1

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 2

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 3

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 4

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 5

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 6

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 7

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 8

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 9

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 10

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 11

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 12

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 13

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 14

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 15

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 16

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 17

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 18

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 19

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 20

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 21

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 22

بیمارستان کودکان به مفهوم واقعی ! - تصویر 23
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه