برای بهتر دیدن درون روده کوچک یک کپسول جدید ابداع شد,برای بهتر دیدن درون روده کوچک,اختراع کپسول برای دیدن درون روده,دستگاه اندوسکوپی,دستگاه کولونوسکوپ,اختراعات جدید,ایران مطلب

برای بهتر دیدن درون روده کوچک,اختراع کپسول برای دیدن درون روده,دستگاه اندوسکوپی,دستگاه کولونوسکوپعاختراعات جدید

 این کپسول جدیدترین کپسولی است که  شرکت المپوس که به اسم ENDOCAPSULE 10 بوجود آورده است این کپسول محفظه ای برای دیدن داخل روده دارد که مانند یک دوربین است مانند سری های پیش قورت داده می شود تا به واسطه دوربین خود از داخل روده کوچک تصویربرداری کند.

ابتدای دستگاه گوارش از دهان تا ابتدای روده کوچک با اندوسکوپ ها قابل دیده است. انتهای دستگاه گوارش هم تا تمامی مسیر روده بزرگ با کولونوسکوپ دیده میشود ولی دیدن روده کوچک به این راحتی امکان پذیر نیست. این کار را میتوان به توسط های کپسول هایی که در سال های اخیر اختراع شده انجام داد.

این سیستم جدید نسبت به سری های قبلی پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده است. کمربندی که به دور شکم بیمار بسته میشود اطلاعات تصویری دوربین درون کپسول را از طریق وایرلس دریافت کرده و به یک حافظه جهت ذخیره کردن میفرستد. زاویه دید دوربین این کپسول بیشتر شده و در حد ۱۶۰ درجه است. عمر باطری کپسول حدود ۱۲ ساعت است.

نرم افزار این دستگاه به طور اتوماتیک نقاطی از روده را که مشکوک هستند مشخص کرده و محل آناتومیک آن را هم تعیین میکند. این کپسول مجهز به چهار لامپ ال ای دی در اطراف دوربین برای روشن کردن محوطه روده است.

منبع :hidoctor.ir
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه