بازگشایی سفارتخانه های ایران و انگلیس تا ۸ روز دیگر/ عمان حافظ منافع ایران در کانادا شد. مقرر است کاردارهای غیر مقیم تا هشت روز آینده از سوی دو کشورمعرفی شوند اما در پایتخت های دو کشور به طور ثابت مستقر نمی شوند و در تردد خواهند بود. به این ترتیب با فعالیت های کاردارهای غیر مقیم، سفارتخانه های دو کشور بازگشایی می شود. سخنگوی وزارت امور خارجه از بازگشایی سفارتخانه های ایران و انگلیس به صورت کاردار غیر مقیم تا هشت روز آینده خبر داد. به گزارش کمیاب به نقل از ایرنا، «مرضیه افخم» روز سه شنبه در ...

بازگشایی سفارتخانه های ایران و انگلیس تا ۸ روز دیگر/ عمان حافظ منافع ایران در کانادا شد

مقرر است کاردارهای غیر مقیم تا هشت روز آینده از سوی دو کشورمعرفی شوند اما در پایتخت های دو کشور به طور ثابت مستقر نمی شوند و در تردد خواهند بود. به این ترتیب با فعالیت های کاردارهای غیر مقیم، سفارتخانه های دو کشور بازگشایی می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه از بازگشایی سفارتخانه های ایران و انگلیس به صورت کاردار غیر مقیم تا هشت روز آینده خبر داد.

به گزارش کمیاب به نقل از ایرنا، «مرضیه افخم» روز سه شنبه در نشست خبری هفتگی در محل وزارت خارجه ایران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تعیین کاردارهای غیرمقیم ایران و انگلیس افزود: پیرو مذاکراتی که وزیران امور خارجه دو کشور در نیویورک داشتند و تماس هایی که بین دو کشور و مذاکرات در سطوح دیگر انجام شد، تفاهم شد که بحث تعیین کاردار غیر مقیم به منظور از سرگیری روابط تنظیم شود.

وی ادامه داد: مقرر است کاردارهای غیر مقیم تا هشت روز آینده از سوی دو کشور معرفی شوند اما در پایتخت های دو کشور به طور ثابت مستقر نمی شوند و در تردد خواهند بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: به این ترتیب با فعالیت های کاردارهای غیر مقیم، سفارتخانه های دو کشور بازگشایی می شود.

افخم خاطرنشان کرد: تعیین حافظ منافع پایان می یابد و تهران و لندن از این طریق مراودات سیاسی خود را از سر می گیرند.

ساختمان سفارت ایران در لندن

1-Sefarat[WwW.KamYab.IR]

در روز ۸ آذر ۱۳۹۰ تعدادی از معترضین به ساختمان سفارت انگلیس در تهران حمله کردند و ضمن ورود به این ساختمان، برای مدت زمان محدودی آن را اشغال کردند. به دنبال این حادثه، انگلیس تصمیم گرفت سفارت خود در تهران را تعطیل و به صورت متقابل، ضمن اخراج دیپلمات های ایرانی از لندن، سفارت ایران در لندن را تعطیل کند.

بعد از این حادثه، دو کشور تصمیم گرفتند روابط میان دو طرف در سطح دفتر حفاظت از منافع باشد. به همین منظور، کشور عمان حافظ منافع ایران در لندن و کشور سوئد حافظ منافع انگلیس در تهران شد.

حمله معترضین به سفارت انگلیس در تهران در آذر ۱۳۹۰
2-Sefarat[WwW.KamYab.IR]

عمان حافظ منافع ایران در کانادا شد

سخنگوی وزرات امور خارجه از تعیین عمان به عنوان حافظ منافع ایران در کانادا و تعیین ایتالیا به عنوان حافظ منافع کانادا در ایران خبر داد .

به گزارش کمیاب به نقل از مهرمرضیه افخم در نشست هفتگی خود با خبرنگاران اعلام کرد: در پی مبادله یادداشت هایی بین ایران و کانادا جمهوری اسلامی ایران موافقت خود را با تعیین عمان به عنوان حافظ منافع ایران در کانادا و تعیین ایتالیا به عنوان حافظ منافع کانادا در ایران اعلام کرد و بر این اساس حفاضت از اموال و منافع جمهوری اسلامی ایران و انجام مکاتبات به این صورت دنبال خواهد شد.

دولت کانادا در شهریور ۱۳۹۱ به صورت ناگهانی از تعطیلی سفارت خود در تهران و صدور دستور تعطیلی سفارت ایران در اوتاوا خبر داد.
دولت کانادا همزمان تمامی کارمندان و دیپلمات های ایرانی را از خاک کانادا اخراج و روابط دیپلماتیک میان دو کشور را به طور کامل قطع کرد.

ساختمان سفارت ایران در اوتاوا
3-Sefarat[WwW.KamYab.IR]
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه