الهام کردا + تصاویر الهام کردا
بیوگرافی الهام کردا,زندگینامه الهام کردا,عکس های جدید الهام کردا

الهام کردا بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

 

الهام کردا (زاده ۱۳۵۷) بازیگر و کارگردان تئاتر است. وی کارشناسی خود را در رشته نمایش دریافت کرده و از سال ۱۳۸۰ فعالیت در تئاتر را آغاز کرد.

الهام کردا
زمینه فعالیت : تئاتر، سینما و تلویزیون
تولد : ۱۳۵۷
ملیت  : ایران
پیشه : بازیگر و کارگردان تئاتر
سال‌های فعالیت : از ۱۳۸۰ (۱۴ سال)
مدرک تحصیلی : کارشناسی رشته نمایش

الهام کردا (زاده ۱۳۵۷) بازیگر و کارگردان تئاتر است. وی کارشناسی خود را در رشته نمایش دریافت کرده و از سال ۱۳۸۰ فعالیت در تئاتر را آغاز کرد؛ و بیش از ۱۴ سال است که به فعالیت در زمینهٔ نمایش و بازیگری مشغول است. 

بیوگرافی الهام کردا,زندگینامه الهام کردا,عکس های جدید الهام کردا

الهام کردا در سال ۱۳۸۰ فعالیت در تئاتر را آغاز کرد

 

 قسمتی از گفتگو با «الهام کردا» بازیگر سینما و تئاتر
«الهام کردا» بازیگر جوان و خوش‌آتیه‌ای که بی‌تردید پیشینه حضور او در عرصه نمایش و ایفای نقش در آثاری چون «خنکای ختم خاطره»، «دو لیتر در دو لیتر صلح»، «17‌دی کجا بودی؟» و «هم‌هوایی» در یادماندنی است، مسیری جدی را در بازیگری طی کرده است. او با ورود به حوزه سینما و حضور در نقش‌های جدی و تأثیرگذار استعداد خود را در پرده سینما هم نمایان کرده است.

 

- یک سری عوامل برای پیشرفت هر انسانی در حرفه خود وجود دارد که خارج از فاکتورهای اولیه است، اما به شدت در مسیر حرفه‌ای تأثیر‌گذار است. شما چه اقداماتی برای رسیدن به جایگاه مطلوب خود در بازیگری و حفظ آن انجام می‌دهید؟
به عنوان یک بازیگر در تئاتر و در سال‌های اخیر در سینما همیشه تلاش کردم برای خودم اعتبار کسب کنم. در این راه باید از لحاظ اطلاعات بروز باشی، که به صورت مطلق این اتفاق نمی‌افتد، چون باید مدام در سفر باشی و از طرفی ما کمبود منابع ترجمه شده داریم و از لحاظ زبان هم در سطح مطلوبی نیستیم که از منابع معتبر دنیا استفاده کنیم. طبیعی است که چند قدم از دانش روز بازیگری در دنیا عقب‌تر هستیم، اما باید تلاش کرد و با مطالعه و تحقیق و تماشای فیلم و تئاتر خود را رساند به سطحی که جهانی است. من این کار را در حد توان انجام می‌دهم.

 

بیوگرافی الهام کردا,زندگینامه الهام کردا,عکس های جدید الهام کردا

تصاویر جدید الهام کردا

 
- از دیدگاه شما و به طور مشخص مطالعه و کسب دانش و آگاهی در چه سطحی و با چه دیدگاهی باید دنبال شود؟
هر چیزی که به ارتقاء دانش و روشنفکری هنرمند کمک کند به کار می‌آید. روشنفکر از این منظر که به دنبال حواشی و جایگاه کاذب و عکس روی بیلبورد و از این دست مسائل به اصطلاح زرد نباشد و در کنار این مسائل ضمن آگاهی از موضوعات مختلفی مانند تاریخ و ادبیات جهان‌بینی خاص خود را داشته باشد. این مربوط به تمام آرتیست‌ها می‌شود که در نهایت به استقلال فکری برسند و در یک مورد خاص نظر خودشان را داشته باشند. این امتیاز با یک سفر، کتاب و یا هر طریق دیگری هم به دست می‌آید و در کنار این‌ها اگر شخص با‌هوش خود کاربرد صحیح این دانش و اطلاعات را بداند نتیجه بهتری به دست می‌آید.


- برای هر انسانی شهرت یک عامل جذب‌کننده و خوشایند است. شما زمانی که وارد این حرفه شدید چقدر به جنبه شهرت در این حرفه توجه داشتید؟
شهرت با خودش چیزی به همراه دارد و آن اینکه در هر جا و مکانی آدم‌ها تو را می شناسند که این جریان به شخصه از جایی به بعد جوابگوی درونیات من نیست و روح من را ارضاء نمی‌کند. من اعتقاد دارم که باید در این عرصه به جایگاه اجتماعی و فرهنگی خود بیاندیشی و اینکه در مراودات روزمره انسان‌ها چگونه با تو رفتار می‌کنند و حضور تو چقدر برای آن‌ها مهم است. در صورتی که شاید در حال حاضر چنین افرادی کم باشند و شهرتی که امروز با آن مواجه هستیم سبب شده انسان‌ها به خودشان اجازه ورود به حریم شخصی تو را بدهند و در مورد همه مسائل تو نظر بدهند که این صحیح نیست. اگر این‌طور پیش بروی جایگاهت حفظ نخواهد شد و لااقل باید ضمن توجه به حریم‌ها بدانند چطور وارد این مسائل شوند.  

الهام کردا,تصاویر الهام کردا

 عکس های الهام کردا


- برای انتخاب نقش‌ها و آثاری که به شما پیشنهاد می‌شود‌، با کسی مشورت هم می‌کنید؟
خیلی زیاد مشورت می‌کنم و اولین نفر همسرم «سعید چنگیزیان» است که در بسیاری از کارها و انتخاب‌ها وقتی دچار تردید می‌شوم به من کمک می‌کند. از آنجایی که در مسیر فعالیت من پیشنهادهای کاری از طرف دوستان جوان و ناآشنا برای من می‌شود، دوستانی دارم که با لطف و با حال خوب اطلاعاتی را در مورد این هنرمندان به من می‌دهند و فکر می‌کنم بدون مشورت نمی‌شود کار کرد و باید از فکر و تجربه اطرافیان استفاده کرد.


- در مورد بازی سعید چنگیزیان فارغ از اینکه همسر شماست به عنوان یک بازیگر چه نظری دارید؟
به جرأت باید بگویم که سعید یکی از بهترین پارتنرهایی بوده که من تا به حال در مقابلش بازی کردم. در نمایش‌های زیادی خوشبختانه این تجربه را داشته‌ام.   

الهام کردا,تصاویر الهام کردا

 الهام کردا

 

 تئاتر
 تئاتر
 خنکای ختم خاطره
 تماشاچی محکوم به اعدام
 آنفلوانزای خوکی
زنی از گذشته
 خاموشی دریا (به کارگردانی نیما دهقان و بازنویسی رضا گوران)
  ۱۷ دی کجا بودی؟
پالتوی پشمی قرمز (به کارگردانی افسانه ماهیان)
دو لیتر در دو لیتر صلح (به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ)
 هم هوایی
سه جلسه تراپی
پرشین کت؛ ۱۳۹۰(کارگردانی)

 

  

الهام کردا,تصاویر الهام کردا

 جدیدترین تصاویر الهام کردا

 

 بازیگری فیلم سینمایی

 فیلم سینمایی سال
 به دنیا آمدن ۱۳۹۴
ارغوان ۱۳۹۳
فرشته‌ها با هم می‌آیند ۱۳۹۲
ملبورن؛ ۱۳۹۲
فرشته‌ها با هم می‌آیند ۱۳۹۲
حوض نقاشی ۱۳۹۱
برف روی کاج‌ها ۱۳۹۰

 

    

الهام کردا,تصاویر الهام کردا

الهام کردا بازیگر سریال های تلویزیونی

 

 

  بازیگری مجموعه تلویزیونی

مجموعه تلویزیونی سال
تعبیر وارونه یک رویا شبکه ۱۳۹۴ 
 مهرآباد؛ ۱۳۹۲
حیرانی  ۱۳۹۱

 

   

جدید ترین عکس های الهام کردا,عکس های الهام کردا


گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته

 

 منابع:

wikipedia.org

 bornanews.ir

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه